Warsaw Cube Masters 2023
Sign in to follow3x3x3 Cube podium
Winners
All results- 3x3x3 CubeTeodor Zajder6.23
- 2x2x2 CubeTeodor Zajder1.17
- 3x3x3 BlindfoldedRadomił Baran24.28
- 3x3x3 Fewest MovesRadomił Baran23
- 3x3x3 One-HandedBartosz Karpiński11.94
- ClockAdam Chodyniecki4.65
- MegaminxIgor Tarasov38.17
- PyraminxPiotr Olszewski2.68
- SkewbCezary Mach2.44
- Square-1Michał Krasowski6.36
- 3x3x3 Multi-BlindRadomił Baran28/33 in 1:00:00
Photos, videos & posts from Warsaw Cube Masters 2023
Competition recap
A written summary of Warsaw Cube Masters 2023, generated from the official results on this page.
Teodor Zajder Shatters Records as Warsaw Cube Masters 2023 Draws International FieldEnglish
147 competitors gathered from across Poland and across national borders to converge on Szkoła Podstawowa nr 85 im. Benito Juareza for Warsaw Cube Masters 2023. Taking place on November 4 and 5, 2023, the two-day gathering in Warszawa, Poland, drew solvers making long journeys from Ukraine and Slovakia alongside domestic contenders. Across 11 events and 23 demanding rounds, the cubing competition delivered high-stakes drama and world-class performances at every stage of the weekend.
The premier 3x3x3 Cube contest stood as the centrepiece of the tournament, featuring a stacked field of 143 competitors battling through four elimination stages. Teodor Zajder commanded the tournament floor, sealing first place with a winning average of 6.23 seconds and a best single time of 5.88 seconds. The final 3x3 results saw Olaf Kuźmiński take the runner-up position with an average of 7.54 seconds, while Łukasz Burliga secured third place averaging 7.60 seconds.
Beyond the classic Rubik's Cube, Zajder delivered an unforgettable speedcubing masterclass in the 2x2x2 Cube event. In addition to winning the final with an average of 1.17 seconds, Zajder shattered the 2x2x2 single World record with an astonishing time of 0.43 seconds. He also posted a Polish National record average of 1.10 seconds earlier in the event, leading a podium completed by Olaf Kuźmiński in second at 1.55 seconds and Łukasz Burliga in third at 1.95 seconds.
The blindfolded categories offered an exceptional display of focus and memorisation, highlighted by the performance of Radomił Baran. In the 3x3x3 Multi-Blind discipline, Baran triumphed over a field of 26 participants by successfully solving 28 out of 33 cubes within the one-hour limit. Karol Piskorek placed second with 22 of 26 solved in an hour, while visiting Slovakian competitor Šimon Borovský claimed third place by delivering a flawless 16 for 16 in 57 minutes and 32 seconds.
Baran extended his dominance across the blindfolded and puzzle-solving specialties with two additional victories during the weekend. In the standard 3x3x3 Blindfolded final, Baran won first place with an average of 24.28 seconds, outpacing Krzysztof Bober at 25.30 seconds and Karol Piskorek at 27.03 seconds. Baran also clinched the 3x3x3 Fewest Moves contest, topping 61 competitors with a single result of 23 moves.
The tournament floor also saw extraordinary personal breakthroughs from dedicated competitors who took on expansive schedules. Anonymous tackled nine events, earning a 15th-place finish in Square-1, a debut 47 in 3x3x3 Fewest Moves, a 3x3x3 One-Handed personal best of 19.69 seconds, and a massive 63.8 percent improvement on 2x2x2 Cube to reach 1.19 seconds. Marcin Szczepaniak competed across six events, logging his first official 3x3x3 Blindfolded attempt in 3:20.33, a Skewb debut of 5.59 seconds, and dropping his Pyraminx personal best by 56.2 percent down to 4.87 seconds. Jan Bajon logged his first attempts in Skewb at 10.56 seconds and 3x3x3 One-Handed at 40.13 seconds, while lowering his Pyraminx mark by 48.7 percent to 6.99 seconds.
Other multi-event entrants seized the moment on the competition floor with notable milestones across various disciplines. Antoni Małażewski took on nine events, claiming 26th place in 3x3x3 Fewest Moves with a debut 52, completing his first official Megaminx attempt in 2:27.86, and slashing his Clock personal best by 44 percent to 12.59 seconds. Aleksander Szymkowicz also entered nine disciplines, recording Clock and Skewb debuts at 28.23 and 22.91 seconds respectively, while reducing his 2x2x2 personal best by 48.3 percent down to 6.60 seconds. Julia Jabłońska contested eight events, posting debut marks of 1:40.64 in Square-1 and 2:11.36 in Megaminx alongside a 36 percent improvement to a 2.13-second personal best in 2x2x2 Cube.
Visiting international competitors made their mark in the Megaminx division, where Ukrainian competitor Igor Tarasov secured victory with a winning average of 38.17 seconds and a best single of 35.19 seconds. Tarasov finished ahead of Polish podium finishers Michał Krasowski with an average of 46.26 seconds and Witold Sołtysik at 47.94 seconds. Krasowski found redemption in Square-1, capturing the title with an average of 6.36 seconds and a best single effort of 5.73 seconds.
The remaining rotation of side events highlighted the broad skill sets present at the speed cubing tournament. Bartosz Karpiński claimed first place in 3x3x3 One-Handed with an average of 11.94 seconds, leading Łukasz Burliga and Przemysław Kaleta. Cezary Mach earned the Skewb title averaging 2.44 seconds, while Adam Chodyniecki secured the Clock victory with an average of 4.65 seconds, and Piotr Olszewski topped a massive 120-person Pyraminx field with an average of 2.68 seconds.
By the conclusion of Warsaw Cube Masters 2023, Polish competitors accounted for 31 podium finishes, alongside single podium honours for Ukraine and Slovakia. From the historic world and national records at the top tables to the personal milestones achieved across the ranks, this WCA competition stood out as a vibrant testament to the dedication of the regional speedcubing community.
Teodor Zajder bije rekord świata na Warsaw Cube Masters 2023Polski
Pojedyncze ułożenie w czasie 0.43 sekundy w wykonaniu Teodora Zajdera w kostce 2x2x2 na zawsze zapisze się w annałach speedcubingu jako nowy rekord świata. Imponujący wyczyn reprezentanta Polski był absolutnym punktem kulminacyjnym turnieju Warsaw Cube Masters 2023, który odbył się w dniach 4-5 listopada w Szkole Podstawowej nr 85 im. Benito Juareza. To spektakularne osiągnięcie nadało ton całemu weekendowi, podczas którego stołeczna publiczność miała okazję podziwiać rywalizację na najwyższym poziomie technicznym i taktycznym.
Do rywalizacji w stolicy przystąpiło łącznie 147 zawodników z kilku krajów, którzy przez dwa intensywne dni stworzyli niesamowitą, pełną wzajemnego wsparcia atmosferę. Przy turniejowych stolikach oraz w strefach rozgrzewkowych toczyły się nieustanne dyskusje o technikach i strategiach ułożeń, ukazując wyjątkowego ducha, jaki charakteryzuje każde oficjalne zawody WCA. Choć stawką były cenne miejsca na podium, wzajemny szacunek i wspólna pasja łączyły zarówno doświadczonych reprezentantów kadr narodowych, jak i osoby stawiające pierwsze kroki w świecie kostki Rubika.
W klasycznej konkurencji 3x3x3 Cube, która zgromadziła na starcie aż 143 uczestników, bezkonkurencyjny okazał się Teodor Zajder. W trwającej cztery rundy rywalizacji triumfował z rewelacyjną średnią 6.23 sekundy, notując najlepszy pojedynczy czas 5.88 sekundy. Drugie miejsce wywalczył Olaf Kuźmiński ze średnią 7.54, a na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Burliga z wynikiem 7.60. Teodor Zajder zdominował także finał kostki 2x2x2, gdzie obok rekordu świata ustanowił rekord Polski ze średnią 1.10 sekundy w eliminacjach i zwyciężył z finałową średnią 1.17 sekundy, wyprzedzając Olafa Kuźmińskiego i Łukasza Burligę.
Weekend obfitował w widowiskowe rozstrzygnięcia w konkurencjach bocznych oraz technicznych. W zmaganiach 3x3x3 One-Handed triumfował Bartosz Karpiński ze średnią 11.94 sekundy, wyprzedzając Łukasza Burligę oraz Przemysława Kaletę. Z kolei w układaniu Pyraminxu bezkonkurencyjny był Piotr Olszewski ze średnią 2.68 sekundy. Turniej Skewb zakończył się wygraną Cezarego Macha z rezultatem 2.44 sekundy, przed Oskarem Hanuszkiewiczem i Michałem Denkiewiczem. W konkurencji Clock zwyciężył Adam Chodyniecki z wynikiem 4.65 sekundy, a finał Square-1 padł łupem Michała Krasowskiego ze średnią 6.36 sekundy.
Prawdziwy popis mistrzowskiej koncentracji zaprezentował Radomił Baran, który zdominował zmagania pamięciowe. W wymagającej konkurencji 3x3x3 Blindfolded zwyciężył z fenomenalną średnią 24.28 sekundy, pokonując Krzysztofa Bobera i Karola Piskorka. Reprezentant Polski dołożył do tego złoto w 3x3x3 Multi-Blind, bezbłędnie układając 28 z 33 kostek w czasie 1:00:00, a także okazał się najlepszy w 3x3x3 Fewest Moves z rezultatem 23 ruchów. Z kolei międzynarodowym akcentem zakończyła się rywalizacja w Megaminxie, gdzie zwyciężył Igor Tarasov z Ukrainy ze średnią 38.17 sekundy, wyprzedzając Michała Krasowskiego i Witolda Sołtysika.
Za błyskiem fleszy i walką o medale kryją się dziesiątki osobistych triumfów, które stanowią o prawdziwym pięknie tego sportu. Dominik Kosla w swoim drugim oficjalnym występie zadebiutował w Square-1 z czasem 32.78 sekundy oraz w Skewbie z wynikiem 13.30, a w kostce 2x2x2 poprawił rekord życiowy aż o 35.7 procent do 4.97 sekundy. Bartosz Brudnicki, biorący udział w pięciu konkurencjach, zanotował swój pierwszy start w Megaminxie z rezultatem 2:17.72 i 63. miejscem, zaliczył debiut w 3x3x3 One-Handed z czasem 1:20.61 oraz ściął swój rekord w Pyraminxie o 34.5 procent do 7.15 sekundy. Franciszek Domagała przystąpił do sześciu konkurencji, po raz pierwszy mierząc się z 3x3x3 One-Handed z czasem 45.41, a w Clocku zbił swój najlepszy czas aż o 44.2 procent do 25.22 sekundy, poprawiając też życiówkę w 3x3x3 do 15.04 sekundy.
Równie imponujące postępy zanotowali kolejni uczestnicy weekendowych zmagań. Oliwier Szklarz zadebiutował w Skewbie z czasem 6.76 sekundy, a w Pyraminxie poprawił rekord o 36.1 procent do poziomu 5.61 sekundy, dokładając życiówkę 13.60 w klasycznej kostce. Konstanty Kuźnik zaliczył debiutancki start w Megaminxie z rezultatem 2:57.85 na 74. miejscu, poprawiając swój rekord w 2x2x2 aż o 37.9 procent do 4.42 sekundy oraz wynik w Clocku o 20.1 procent do 15.51 sekundy. Z kolei Michał Carroz Noriega w swoim czwartym turnieju po raz pierwszy zmierzył się z 3x3x3 One-Handed z czasem 1:22.82, poprawiając życiówkę w Skewbie o 32.7 procent do 29.28 sekundy i osiągając 17.24 sekundy w 3x3x3.
Dwudniowe święto układania kostek w Warszawie przyniosło łącznie aż 31 miejsc na podium dla polskich zawodników, podkreślając znakomitą formę gospodarzy. Doskonała organizacja 23 rund w 11 zróżnicowanych konkurencjach oraz przyjazna atmosfera stworzyły przestrzeń do integracji całej społeczności speedcubingowej. Turniej Warsaw Cube Masters 2023 pokazał, że pasja do łamigłówek potrafi łączyć pokolenia i wyzwalać sportowe emocje najwyższej próby, dając impuls do dalszych treningów przed kolejnymi wyzwaniami nadchodzącego sezonu.